poniedziałek, 10 lipiec 2023 19:22

Plakat

Już 22 lipca brzegi rzeki Drawy wypełni muzyka, światło i gwar! Nadchodzi coroczne Święto Drawy! Przybądźmy wspólnie nad brzeg naszej rzeki, by już po raz ósmy powitać wynurzającą się z jej fal Królową Drawę.

Królowa Drawa, w koronie z wodnych roślin, otoczona baśniowymi, wodnymi stworzeniami, uosabia siłę, płynność i harmonię natury. Jej obecność w naszym radosnym korowodzie podczas Święta Drawy jest hołdem dla rzeki, która od wieków zasila nasze ziemie i stanowi ożywczy nurt dla naszej lokalnej społeczności. Majestat Królowej podkreśla nasze zobowiązanie do ochrony i szacunku dla rzeki Drawy i jej unikalnej flory i fauny, która to stanie się tematem przewodnim tegorocznej edycji Święta Drawy. Swoją obecnością Królowa Drawa przypomina również, że jako społeczność odgrywamy kluczową rolę w dbaniu o ekosystem i zachowanie naturalnej równowagi. Jest naszą inspiracją do pielęgnowania i doceniania tego bezcennego skarbu. W jej obecności, chcemy również podkreślić piękno i różnorodność krajobrazów, jakie oferuje nam rzeka. Królowa Drawa jest naszym przewodnikiem w odkrywaniu tego piękna i przybliża nam jej niezwykłe bogactwo.

Oddajmy symboliczny pokłon Królowej Drawie, niech stanie się duszą naszego korowodu i sercem plenerowych wydarzeń w ten wyjątkowy letni wieczór!

Przybądźmy nad brzeg rzeki, powitajmy tłumnie Królową i pozwólmy ponieść się radosnej fali VIII edycji Święta Drawy. Ruszmy wesołym korowodem, zanurzmy się w pięknie krajobrazu i wspólnie bawmy w ten lipcowy wieczór przy dźwiękach tanecznej muzyki.

Zapraszamy na Święto Drawy już 22 lipca!
Wspólnie weselmy się i celebrujmy święto radości!