czwartek, 20 lipiec 2023 11:18

Złocieniec rozpoczął świętowanie i szykuje się do Święta Drawy

W środę, 19 lipca Złocieniec rozpoczął obchody Święta Drawy. To początek wydarzeń, których kulminacja ma nastąpić w sobotę, 22 lipca na Stanicy Wodnej.

Właśnie w środę młodzi artyści, mieszkańcy Złocieńca i okolic biorą udział w Międzynarodowych Warsztatach Teatralnych. Prowadzą je aktorki z zagranicy: Cinzia Ciaramicoli, Anastasiia Miedviedieva, i Monica De Ioanni. Przez trzy dni uczestnicy poznają warsztat aktorski, tworzą scenografię, uczestniczą w ciekawych grach, zabawach i tańcu. Efekty zajęć będzie można zobaczyć podczas VIII Święta Drawy.

To niezwykłe, że tak niewielkie miasto jakim jest Złocieniec stworzyło takie wspaniałe wydarzenie, które ma tyle smaku i budzi w ludziach kreatywność – mówiła podczas animacji w centrum miasta Cinzia Ciaramicoli.

To właśnie w centrum miasta na deptaku pracownicy Złocienieckiego Ośrodka Kultury, wolontariusze oraz aktorki z zagranicy: Cinzia Ciaramicoli i Monica De Ioanni zaprosili mieszkańców do wspólnego malowania rzeki. Chcą stworzyć obraz długości kilkudziesięciu metrów, którego autorami będą właśnie mieszkańcy.

Wernisaż trzech wystaw związanych z Drawą.

Również w środę odbył się wernisaż wystaw. Był on połączony ze spacerem. Są to trzy plenerowe wystawy: ”Królowa Drawa” „Noc na rzece Drawie” oraz „Przyrodnicze spacery fotograficzne” oddalone. To właśnie je można podziwiać spacerując przez Złocieniec. Wystawa przygotowana przez ZOK to obrazu szesnastu autorów.

Rzeka Pani Eli

Również plenerową wystawę Elżbiety Frankowskiej można zobaczyć spacerując przez miasto. Ambasadorka Święta Drawy w swojej fotografii prezentuje bohaterkę nadchodzącego Święta Drawy – rzekę.

Święto Drawy - skrócony rozkład wydarzeń:

15:00 Otwarcie przystani
16:00 Powitanie Królowej Drawy
17:00-17:30 Barwny Korowód (formowanie przy sklepie Stokrotka)
18:00 Prezentacje artystyczne
19:00 Koncert Paweł Motyl
20:00-24:00 Koncert Bardabusz Orchestra Show i zabawa DJ Isabelle
22:00 POKAZ LASERÓW